Hotline 24/7: +421 904 696 516 SK  

Ako to funguje inde?

15. november 2010
Podobný systém riadenia ako spustíme my do konca roka, používajú aj skúsené firmy vo Veľkej Británii. Navštívili sme lokálnu taxi službu Premier Taxis v britskom Folkestone, stretli sa s jej majiteľom Paulom Berardom a prekonzultovali najnovšie trendy. Ako taký systém funguje?
Pred dvoma rokmi sa Paul rozhodol investovať do softvéru, ktorý automaticky riadi vozový park, vodičov a zadeľuje prichádzajúce objednávky. Či je voľné auto, koľko ho to bude stáť, a kedy vodič zaparkuje pred jeho bránou, sa klient dozvie obratom. Softvér si pamätá jeho posledné objednané trasy, a ak ide opäť jednu z nich, nemusí dispečerovi nič vysvetľovať. Namiesto toho si zatiaľ môže bez stresu vychutnať šálku svojho obľúbeného čaju. Auto už je na ceste, prišla mu o tom smska.

Obrázok: softvér komunikuje s vodičom cez sms správy, posielané na PDA,
ktorým je vybavené každé z vozidiel. Zároveň odosiela sms správy klientovi
s detailmi o vozidle, ktoré ho príde vyzdvihnúť.
Softvér uľahčil prácu aj Paulovým zamestnancom. Nemusia už každý deň sedieť nad haldou papierov, na vyúčtovanie jázd zmluvných klientov postačí zopár kliknutí.
Automatizované sú dokonca aj výplaty vodičov. Systém eviduje všetky potrebné dáta o každej realizovanej preprave. Najazdené kilometre, spotrebu, tržby, poistky či servis vozidiel. Tieto dáta má jeho majiteľ stále k dispozícii, takže má dokonalý prehľad o nákladoch. Vďaka tomu sa mu v podnikaní darí a môže znižovať ceny pre svojich zákazníkov.
Výhody systému, ktoré Paul označil za kľúčové, sú: zrýchlenie a zjednodušenie komunikácie s klientom, možnosť jednoducho si službu objednať cez web aplikáciu alebo sms konto, transparentnosť (napr. fakturácia, GPS tracking vozidiel), ktorú oceňujú najmä korporátni klienti.
Od zavedenia nového systému jeho spoločnosti dvojnásobne vzrástol počet transferov  s platbou v hotovosti a vozový park sa rozrástol o ďalších 15 vozidiel (z pôvodných 30 na aktuálnych 45). Ako Paul vtipne na záver poznamenal:
„Kým som  nepoužíval software, pracoval som 2 dni v týždni. Od kedy ho mám, pracujem každý deň. Až teraz vidím, čo všetko sa dá vylepšiť.“ My náš systém pre vás práve testujeme. Už čoskoro si budete môcť objednať dopravu ľahšie ako doteraz.
Späť na zoznam noviniek