Hotline 24/7: +421 904 696 516 SK  

Taxi aplikácie pre taxikárov a zákazníkov

4. december 2012
V čom spočíva fungovanie a efektivita mobilných aplikácií, ktoré čoraz viac zasahujú aj do sveta taxikárov a ich klientov? Pozreli sme sa na to za vás a prinášame vám stručný prehľad toho, čo taxi aplikácie ponúkajú.

Taxi aplikácie sú jednoduchým a účinným prostriedkom na strane klienta i taxikára.
Umožňujú doslova “jedným či dvoma klikmi” objednať taxík, ktorý je v okolí a ponúkajú aktualizované informácie o dobe čakania na taxík, čase trvania prepravy i celkovej ceny. Aplikácie na strane klienta poskytujú prehľad najbližších voľných taxíkov v jeho okolí, informácie o daných vozidlách a vodičoch, ako sú: prezývka alebo nick vodiča, telefónne číslo, fotografiu vodiča, typ a rok výroby vozidla, hodnotenie vodiča a vozidla predchádzajúcimi cestujúcimi. Klient má tak možnosť sledovať cez GPS objednané prichádzajúce vozidlo, presný výpočet doby čakania, trvania prepravy a výpočet konečnej ceny za prepravu.
Realizácia objednávky na strane klienta aj na strane taxikára prebieha rýchlo a efektívne. Na oboch stranách takýmto spôsobom dochádza k šetreniu nákladov na telefonické vybavenie objednávky a spôsob objednania a realizácie prepravy sa stáva transparentným a jednoduchým ako pre klienta, tak pre taxikára. Niektoré aplikácie ponúkajú aj katalógovú databázu taxislužieb s ich kontaktmi vo vybranom meste a lokalite.

Komplexný prehľad taxi aplikácií nájdete na: blog.synerta.com  
Späť na zoznam noviniek